6 nieuwe elektrische auto’s die in februari 2021 onthuld werden
Februari ligt alweer achter ons, dus wordt het tijd om eens te kijken welke nieuwe elektrische wagens vorige maand voorgesteld of aangekondigd werden. Hier volgt een overzicht.
1. Audi e-tron GT
Na de e-tron SUV, krijgt Audi een tweede elektrische auto in het gamma, de e-tron GT. Bekijk hier de prijzen en specificaties.
2. Fiat eDucato
Bij Fiat mag de Ducato bestelwagen aan het stopcontact. De eDucato is beschikbaar met 47 kWh of 79 kWh batterij, goed voor een realistisch rijbereik van respectievelijk 150 en 250 km. De elektrische Ducato kost 53.750€ (47 kWh) of 71.250€ (79 kWh) exclusief BTW.
3. Peugeot e-Rifter
Bij Stellantis mogen ook alle gezinsbusjes aan de stekker, te beginnen met de Peugeot e-Rifter. De elektrische Rifter heeft een 50 kWh batterij en een praktische actieradius van 200 km. Hij is verkrijgbaar als standaard of lange versie. Bekijk hier de prijs en specificaties.
4. Opel Combo-e Life
De volgende Stellantis-auto die aan het stopcontact gaat is de Combo-e Life. Dit gezinsbusje is technisch identiek aan de Peugeot e-Rifter, maar zit in een andere jasje. Bekijk hier de prijs en specificaties.
5. Citroën ë-Berlingo
Ook de Citroën Berlingo gaat volledig elektrisch. Ook dit gezinsbusje is onderhuids identiek aan de Peugeot e-Rifter, maar krijgt een iets anders voorkomen. Bekijk hier de prijs en specificaties.
6. Ioniq 5
Zeg niet Hyundai tegen een Ioniq, want Ioniq mag tegenwoordig op eigen pootjes staan als zelfstandig merk. De eerste auto onder dit nieuwe submerk is de Ioniq 5, een elektrische hatchback die beschikbaar wordt met vier verschillende aandrijflijnen. De introductieversie is de 73 kWh met vierwielaandrijving. Bekijk de prijs en specificaties van dit model op deze pagina.
Wil je nieuws zoals dit onmiddellijk ontvangen via whatsapp, schrijf je dan in op onze groep.
Electrische auto’s zijn nog altijd heel duur, dus voor Jan Modaal zal dat wel een tweedehands elctrische auto worden. Maar waarop moet JM letten als hij een tweedehands EV gaat kopen. Tot nu toe vond ik nergens hints daarover!!
@ Luc Matthijs. Vooral de gereden kilometers en het bijhorende aantal ladingen. Testrit (laten) doen. Alle werkingen ivm instelmogelijkheden rijden/remmen edgl testen. Ook eventuele opties: achteruitrijcamera, automatisch remmen bij voorligger, auto ruitenwissers, auto koplampen, is alle verlichting OK (remember het is tegenwoordig allemaal LED wat de klok slaat = mooi = véél duurder bij eventueel defect en de TC let hiervoor op … en terecht … verlichting moet werken) Voor de rest letten op verkeersboetes … Een Renault Zoë = véél sneller dan de beruchte Golf GTI gangsterauto’s van de jaren ’80 … t’is maar dat je het weet … Gouden tip : hoe kleiner de batterij hoe makkelijker je hem thuis kan opladen zonder dure ingrepen zoals het verzwaren van uw elektriciteitsmeter en/of het plaatsen van een extra laadunit = gaat allemaal serieus in de papieren lopen + €600 extra jaarlijks elektriciteits verbruik (of meer,+€800, indien je TESLA-formaat batterijen hebt)Koop eventueel via een dealer … vele grotere dealers hebben elektrische wagens als test wagen of vervangwagen … en deze gaan gewoonlijk na een aantal maanden de deur uit met een korting erbovenop … en heb je ineens uw garantie … Good luck and enjoy … geniet ervan